DUAL SKILLS DIPLOMA IN ENGLISH

ULUSLARARASI ÇİFT DİPLOMA VE EĞİTİM AKREDİTASYON PROGRAMI NEDİR ?

City of London Academy ve İngiliz Kültür Koleji arasında yapılan anlaşma ile İngiltere eğitim müfredatını paralel izleyen yeni eğitim modeli öğrencilerine farklılıklar sunmaktadır. Bu program İngiltere’deki eğitim sistemi ve müfredatını İngilizce eğitimi odaklı bir şekilde Türkiye’de mevcut eğitim müfredatına uyarlar. Bu Çift Diploma Programı İngilizce ağırlıklı olarak Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgisi dersleri için mevcuttur. 8. ve 12.sınıfların sonunda uluslararası geçerliliği olan City Of London Academy diplomasi verilecektir.

Dual Skills Diploma in English Programına katılan öğrenciler 5,6 ve 7.sınıfta İngiltere’den her yıl gelecek olan karnelerle birlikte gelişim testi de alarak 8.sınıfta İngiltere’den gönderilecek ilköğretim diplomasi almaya hak kazanırlar.

Lise döneminde ise 9,10,11 ve 12.sınıflara göre müfredatta sunulan seçmeli derslerle birlikte gelişim testini geçen öğrencilere City of London Academy Diplomaları, lise diplomalarıyla birlikte verilecektir. Bu program esnek eğitim sistemine sahip olduğu için Türkiye’deki mevcut ders programı ile beraber tamamlanması ve yürütülmesi kolaydır.