AKILLI OKUL SPOR KULUBÜ

İvedik OSB Enerji ve Teknik Koleji bünyesinde kurulan Akıllı Okul Spor Kulübü “önce sportmenlik” ilkesiyle öğrencilerimizi toplumsal değerlerimize ters düşen davranışlardan uzak tutarken uzmanlaştığı alanda ulusal ve uluslararası başarılara imza atmayı hedeflemiş, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmiş bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Tüm öğrencilerimizin uzmanlaşmayı düşündükleri alanlarda uzman kadromuzla yönlendirmelerini yaparak geleceğin şampiyonlarını ve rekortmenlerini yetiştirmeyi planlıyoruz.

Spor farklı kültürlerden, farklı dillerden, farklı inanışlardan insanları bir araya getirip uyum içinde aynı kurallarla ve insanca bireylerin bağdaşmalarını sağlayan sihirli bir değnek gibidir. Biz bu gücü kullanarak öğrencilerimizin farklı kültürleri tanımaları ve sosyalleşmeleri için de gereken altyapıyı kendilerine sunuyoruz.

Spor faaliyetleri için mevcut kampüsümüzde; 700 m2’lik alanda gereken yatırımlar yapılarak; Mini Halı Saha, 4’lü Basketbol sahası, Outdoor Fitness alanı, Tenis Kortu, Voleybol ve Hentbol sahası ile çok amaçlı spor alanları tesis edilmiştir. Buna ilaveten Gölbaşı Sosyal Tesisi ve Hizmet alımı yoluyla, doğa sporları, eğlence ve sağlık amaçlı sporlar için imkân tanınmaktadır.

Akıllı Okul Spor Kulübü Ankara’daki diğer Okul öğrencileri ile farklı spor dallarında profesyonel takımlar kurularak müsabaka ve turnuvalara katılım sağlanacaktır.